Medžių stebėjimas tyrimas

Kodėl reikia stebėti medžius? Didelė grėsmė mūsų bendrajai ateičiai yra klimato atšilimas. Visuotinio atšilimo procesą iš dalies lemia šiltnamio efektą sukeliančių dujų, tokių kaip anglies dioksidas, išsiskyrimas deginant iškastinį kurą į atmosferą. Augalai apskritai ir ypač dideli mūsų miškai įsisavina anglies dioksidą, paverčia jį cukrumi (fotosintezė) ir išskiria deguonį. Kadangi augalai gali kaupti anglies dioksidą savo audiniuose, jie gali būti naudojami anglies dvideginio kiekiui atmosferoje sumažinti

Matavimo prietaisaiMedžių stebėjimas, tyrimas

https://smilgius.eu/wp-content/uploads/2021/07/Core550x840.jpg

Didelė grėsmė mūsų bendrajai ateičiai yra klimato atšilimas. Visuotinio atšilimo procesą iš dalies lemia šiltnamio efektą sukeliančių dujų, tokių kaip anglies dioksidas, išsiskyrimas deginant iškastinį kurą į atmosferą. Augalai apskritai ir ypač dideli mūsų miškai įsisavina anglies dioksidą, paverčia jį cukrumi (fotosintezė) ir išskiria deguonį. Kadangi augalai gali kaupti anglies dioksidą savo audiniuose, jie gali būti naudojami anglies dvideginio kiekiui atmosferoje sumažinti.

Medžio šerdies prieaugis gali būti ištirtas ir chemiškai ištirtas, siekiant nustatyti, kurios rūšys efektyviausiai gali pašalinti šiltnamio efektą sukeliančias dujas ir jas sulaikyti.

„Haglöf“ prieauginiai gręžtuvai naudojami augančių miškų augimui ir kokybei stebėti ir kontroliuoti. Jie taip pat naudojami tikrinant taršą aplinkoje ir stebint vertingo medienos turtų ligas. Kitos naudotojo zonos yra matuoti impregnavimo gylį, tiriant senus pastatus ir laivo nuolaužas, datuoti senus medžius ir ieškoti medienos konstrukcijų puvimo.

Daug informacijos apie praėjusius laikus ir šiltnamio efektus galite rasti internete ir specialiuose forumuose. Dėl išsamesnės informacijos, kodėl ir kaip medžiai auga ir kokia informacija metines žiedai gali suteikti aplinkai, skaitykite, pavyzdžiui, dėl medžių Ring tyrimų laboratorija

https://smilgius.eu/wp-content/uploads/2021/07/Threed320x230.jpg

Kasmetinę Švedijos nacionalinę miškų inventorizaciją per mėnesį be sniego nuo gegužės iki spalio mėnesio atlieka maždaug 50 lauko darbininkų. Pirmasis inventorius Švedijoje buvo atliktas 1923 m., O duomenys buvo užfiksuoti ranka rašytose lauko formose. Aštuntajame dešimtmetyje buvo įvestos perfokortos, o nuo 1983 m. Buvo naudojami rankiniai lauko kompiuteriai. Šiandien kiekvienas ekipažas dirba su delniniais kompiuteriais ir belaidžiu sinchronizavimu bei atsargine kopija. Duomenys saugomi, o atlikus kokybės kontrolę, duomenys perkeliami į analizės duomenų bazę, kurioje saugomi visi nuo 1983 m. Surinkti duomenys.

Metinė inventorizacija atliekama apytiksliai. 12 000 apskaitos barelių su matavimais, surinktais iš maždaug 95 000 medžių, ir kintamieji, apibūdinantys medyną, vietą ir mėginio apskaitos barelio istoriją. Lauko įgula naudoja GPS, norėdama pereiti prie sklypo. Nuolatinių mėginių sklypuose registruojamos kiekvieno medžio koordinatės. Duomenys renkami ir saugomi rankiniuose kompiuteriuose ir reguliariai siunčiami į lauko biurą. Surinkti duomenys yra nuodugniai tikrinami ir prieš galutinį saugojimą, analizę ir paskelbimą apskaičiuojami antriniai kintamieji. Kokybės kontrolė atliekama tiek vietoje, tiek biure, atliekant tikimybės testus, o atrinkti pavyzdžiai iš naujo išmatuojami ir patikrinami dar kartą

Visi medžių pavyzdžiai nustatomi lauke, jų amžius surenkamas ir siunčiamas analizei į lauko biurą. Norėdami pateikti statistiką apie medynų tūrį ir metinį prieaugį, Švedijos nacionalinė miškų inventorizacija apskaičiuoja medžių tūrį ir augimą atsitiktinių imčių apskaitos bareliuose. Tūris apskaičiuojamas naudojant skersmens, aukščio ir tūrio koreliaciją. Augimas apskaičiuojamas pagal metinius žiedo matavimo duomenis, taip pat apskaičiuojama medžių biomasė.

Gamintojas:
Haglof
Kategorija:
Matavimo prietaisai
Paskirtis:
Medžių tyrimai
Distributorius:
Smilgius UAB
Adresas:
Raudondvario pl. 93, Kaunas 47184 Lietuva

Palikti atsakymą

Jūsų el. Pašto adresas nebus paskelbtas. Būtini laukai pažymėti *

KontaktaiSmilgius, UAB
Profesionalūs sprendimai miško ir lauko matavimų, ženklinimo ir įvertinimo.
Ofiso lokacijaMūsų adresas
https://smilgius.eu/wp-content/uploads/2021/06/img-footer-map-2.png
Savas judėjimasSocialiniai tinklai
Sekite mūsų naujienas socialiniuose tinkluose.
KontaktaiSmilgius, UAB
Profesionalūs sprendimai miško ir lauko matavimų, ženklinimo ir įvertinimo.
Ofiso lokacijaMūsų adresas
https://smilgius.eu/wp-content/uploads/2021/06/img-footer-map-2.png
Savas judėjimasSocialiniai tinklai
Sekite mūsų naujienas socialiniuose tinkluose.

© 2015 Smilgius.eu. – Visos teisės saugomos!

© 2015 Smilgius.eu. – Visos teisės saugomos!