Diametro skersmens matavimai

Be grynosios piniginės vertės, yra daugybė priežasčių, kodėl verta matuoti atskirus medžius. Norite išmatuoti savo mišką, kad sužinotumėte, kaip sekasi konkrečiam medžiui konkrečiame medyne. Kaip jis konkuruoja su kitais medžiais ir kaip gerai auga kitų medžių atžvilgiu. Norėdami tai nustatyti, dažniausiai naudojamas stiebo skersmens matavimas. Skersmuo dažnai koreliuoja su medžio biomase ar medienos kiekiu

Matavimo prietaisaiMedžių diametro, skersmens matavimas

Skersmuo krūtinės aukštyje arba DBH yra standartinė priemonė kalbant apie medžius. DBH reiškia medžio skersmenį, išmatuotą 4,5 pėdos arba 1,3 metro aukštyje virš žemės. DBH yra vienas iš dažniausiai naudojamų dendrometrinių matavimų terminų, siekiant įvertinti medienos kiekį viename medyje ar medyje, naudojant alometrinę koreliaciją tarp stiebo skersmens, medžio aukščio ir medienos tūrio.

DBH matas taip pat gali būti naudojamas vertinant labai senų medžių medžių amžių, nes skersmens prieaugis yra pastovus ir negrįžtamas augimo požymis.

Žievės storis ir struktūra įvairiose medžių rūšyse labai skiriasi ir gali turėti įtakos skersmens matui. Žievė gali būti kelių centimetrų storio, o stiebo skersmuo virš žievės gali būti daug didesnis nei medienos žemiau žievės. Jei matuojate medžio skersmenį, dirbate su kompiuteriu, programinėje įrangoje galima nustatyti žievės išskaičiavimą. Norėdami patikrinti žievės storį, rekomenduojamas paprastas žievės matuoklis. Žievės matuoklis susideda iš ašies su aštriu smaigaliu, kuris stumiamas per žievę, kol pajus pagrindinę medieną. Tuomet rankena aplink veleną perkeliama į žievės paviršių, o žievės storis nuskaitomas iš kalibruoto veleno.

DBH aukštis turėtų būti lygus suaugusio žmogaus krūtinės ūgiui. Ši priemonė gali skirtis priklausomai nuo situacijos ir šalies. Daugeliu atvejų tikslus aukštis mažai skiriasi nuo išmatuoto skersmens, nors tai gali turėti įtakos jūsų miškų biomasės skaičiavimams. Jei žemė yra nuožulni, atskaitos tašką galima laikyti aukščiausiu tašku ant žemės, liečiančiu bagažinę, arba kaip vidurkis tarp aukščiausio ir žemiausio žemės taškų. Kitais atvejais DBH bus anomališkoje bagažinės vietoje, pavyzdžiui, patinimas. Tada apimtys turėtų būti matuojamos žemiau patinimo, kur skersmuo yra mažiausias.

Medžio skersmeniui matuoti yra du dominuojantys metodai ir priemonės: skersmens juostos ir skersmens suportai. Kuris metodas ir kokius instrumentus pasirinksite, gali priklausyti nuo skirtingų dalykų, pvz., Bendrų jūsų įmonės, vietovės ar šalies standartų, tikslumo reikalavimų ir kokios rūšies augmenijos dirbate. Bet kokio tipo skersmens matavimo metodui, kurį pasirenkate dirbti svarbu, kad gaunant matą nespaustumėte per stipriai. Pavyzdžiui, apkabos žandikauliais aplink kotelį negalima spausti.

Skersmens juosta bus maža, ją bus lengva nešiotis su savimi miške. Skersmens apkaba bus didesnė ir sunkesnė. Kita vertus, skersmens apkaba suteikia greitesnius rezultatus. Kaip slankmačių gamintojai, mes įdėjome daug pastangų, kad sumažintume savo slankmačių svorį ir sulenktume visas dalis, nepakenkdami produkto kokybei. Keletas „Haglöf Sweden“ modelių modelių siūlo, pavyzdžiui, patentuotus sulankstomus žandikaulius, kurie palengvina slankmačio transportavimą ir laikymą.

Skersinės juostos išmatuos vidutinį skersmenį, atitinkantį medžio apimtį, o apkabos matuoja stiebus per visą jų skerspjūvio skersmenį. Naudojant slankmatį, norint išmatuoti stiebo skersmenį, įprasta atlikti du skersmens matavimus stačiu kampu vienas kito atžvilgiu. Tada kvadratinė dviejų skersmenų sandauga naudojama kaip stiebo skersmens matas.

Su skersmens juosta išmatuosite bagažinės apskritimą ir padalysite šią vertę iš 3, kad gautumėte skersmenį, nes juosta kalibruojama padalijant π (Pi) centimetrus (3,14159 cm). Yra skersmens juostų, kurios siūlo perskaičiavimo iš apskritimo į skersmenį skalę. Matuojant skersmens juosta daroma prielaida, kad medžio kamieno skerspjūvis yra apskritas, kuris taip pat paprastai tikslus daugeliui plantacijų medžių. Mūsų tyrimai rodo, kad skersmens juostos paprastai pervertins skersmenį, jei medžio skersmuo yra netaisyklingas. Klaida naudojant skersmens slankmatį dažniausiai bus mažesnė, palyginti su juostele ir atliekant 2x matavimą.

Matavimo prietaisaiSkersmens juosta, palyginta su apkaba

https://smilgius.eu/wp-content/uploads/2020/04/OvalPic1-4-1.png
https://smilgius.eu/wp-content/uploads/2020/04/DTaperError-1.png

Slankmatis susideda iš dviejų lygiagrečių rankų ar žandikaulių. Vienas žandikaulis yra fiksuotas, o kitą galima slinkti palei graduotą matavimo skalę. Slankmatis turėtų būti laikomas stačiu kampu prie bagažinės, o žandikauliai turi būti abiejose bagažinės pusėse. Ne žiedinių stiebų tikslumą galima pagerinti vidutiniškai atlikus du matuoklius, atliktus stačiu kampu. Jei naudojami elektroniniai ir (arba) kompiuteriniai apkabos, skersmens matavimai yra saugomi ir apdorojami, dažniausiai kartu su kita informacija apie medį, sklypą, plotą ir mišką, pateikiant išsamesnes perspektyvas ir suteikiant galimybę toliau analizuoti remiantis faktiniais lauko duomenimis.

„Haglöf Sweden“ siūlo daug įvairių tipų, modelių, skalės ilgių ir gradacijų. Kai kurie „Haglöf Sweden®“ skersmens suportu dirbantys elementai yra šie:

  • Galite pasirinkti iš didžiausio modelių, gradacijų ir programų asortimento, kad turėtumėte tiksliai reikalingą slankmatį.
  • Jums bus naudinga nuolatinė produkto plėtra, paremta jūsų ir kitų profesionalių vartotojų patirtimi ir nuomone.
  • Nepamirškite paprašyti pasirinktinės programinės įrangos ir kitų individualiai pritaikytų sprendimų, kuriuos galima pasiūlyti dėl mūsų pačių valdomų ir savarankiškų gamybos įrenginių.
  • Taip pat galite tikėtis laiku ir greitai pristatyti didelius kiekius.
  • Įsitikinkite, kad papildėte savo „Haglöf Sweden“ slankmačius unikaliais produktais, skirtais pagerinti darbo efektyvumą ir padidinti investicijų vertę.
  • Jei reikia, „Haglöf Sweden“ gaminius galima aptarnauti dar ilgai pasibaigus gaminio garantijai.
  • Mėgaukitės dirbdami su patikrintais, patentuotais ir patikrintais patikimais produktais, kurie yra visiškai pritaikyti sunkiam ir reikliam profesionaliam naudojimui.

„Haglöf Sweden“ gaminiai gaminami pagal mūsų griežtą kokybės valdymo sistemą. Mes suprantame tikrąją kokybės esmę profesionaliam vartotojui.

AsortimentasPRIETAISAI SKERSMENIUI MATUOTI

Gamintojas:
Haglof
Metai:
2018
Kategorija:
Matavimo prietaisai
Distributorius:
Smilgius UAB
Adresas:
Raudondvario pl. 93, Kaunas 47184 Lietuva

Palikti atsakymą

Jūsų el. Pašto adresas nebus paskelbtas. Būtini laukai pažymėti *

KontaktaiSmilgius, UAB
Profesionalūs sprendimai miško ir lauko matavimų, ženklinimo ir įvertinimo.
Ofiso lokacijaMūsų adresas
https://smilgius.eu/wp-content/uploads/2021/06/img-footer-map-2.png
Savas judėjimasSocialiniai tinklai
Sekite mūsų naujienas socialiniuose tinkluose.
KontaktaiSmilgius, UAB
Profesionalūs sprendimai miško ir lauko matavimų, ženklinimo ir įvertinimo.
Ofiso lokacijaMūsų adresas
https://smilgius.eu/wp-content/uploads/2021/06/img-footer-map-2.png
Savas judėjimasSocialiniai tinklai
Sekite mūsų naujienas socialiniuose tinkluose.

© 2015 Smilgius.eu. – Visos teisės saugomos!

© 2015 Smilgius.eu. – Visos teisės saugomos!